13 września 2020 roku. Pierwsze, po sześciu miesiącach, spotkanie Kręgu w tak licznym gronie. Najpierw spacer z kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym: mijamy Osową Górę, podziwiamy z platformy widokowej Szwedzkie Góry, po drodze towarzyszą nam, piękne okazy kani. Meldujemy się na Pożegowie, gdzie czekają na nas pozostali uczestnicy spotkania. Po omówieniu spraw związanych z nowym rokiem harcerskim, w którym przypada 100. rocznica Mosińskiego Harcerstwa, przyszedł czas na śpiew i pieczenie kiełbasek. Dziękujemy gitarzystom- Krzysztofowi i Marcinowi, na których zawsze możemy liczyć. Zbiórkę zakończono Harcerskim Kręgiem.

"Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi"

W Dniu Myśli Braterskiej życzymy Wszystkim Druhnom, Druhom, Przyjaciołom wielu szalonych pomysłów, niczym nieskrępowanej pasji działania i dobrych ludzi wspierających Wasze poczynania.

Przyjaciele z Kręgu Instruktorskiego T.W.A. "Elita"  ZHP Mosina   

 

         Drodzy Przyjaciele!

Nie możemy się spotkać, ale możemy przeżyć cudowne chwile wspominając  spotkanie w   "Braterskim Kręgu" w roku 2020, z nadzieją, że już wkrótce spotkamy się w realu.

Życzymy druhnie Helence przede wszystkim zdrowia i dobrego samopoczucia, by mogła jeszcze nie raz się z nami spotkać.

Wszystkim pozostałym przyjaciołom zarażenia się.  uśmiechem  kol. Maryli.

Urodziny Baden Powella i jego żony 22 luty - Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

 

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. /Wikipedia/

 

Niestety od trzech lat spotykamy się bardzo sporadycznie. Przyjaźnie zostają wystawiane na ciężką próbę. Wszystkim członkom , przyjaciołom Kręgu i sympatykom życzymy wytrwałości w "zdalnych przyjaźniach". Wszystkich sedecznie pozdrawiamy - życząc zdrowia i do zobaczenia

w realu.

 

Czuwaj!

 

K.I. T.W.A. Elita     Mosina 22.02.22

Spotkanie Kręgu 17.09.2022 - Dymaczewo