Dnia 2 lutego 2021 roku odszedł z Harcerskiego Kręgu druh harcmistrz Kazimierz Maślak.

Żegnamy wielkiego entuzjastę Harcerskiej Orkiestry Dętej im. harcmistrza Antoniego Jerzaka, który nie tylko grał w jej szeregach, ale od lat dokumentował pracę zespołu, tworząc kolejne  kroniki dokumentujące bogate dzieje orkiestry. Żegnamy wielkiego kolekcjonera pamiątek skautowych i harcerskich, które  prezentował na licznych wystawach w Mosinie i w Polsce. Bogate zbiory to: krzyże, pasy harcerskie, odznaki skautowe, karty i znaczki  pocztowe o tematyce harcerskiej. Żegnamy Druha, który przed laty zakochał się w szarej lilijce i pozostał jej wierny do ostatnich chwil. Razem z nami pełnił harcerską służbę w szeregach Kręgu Instruktorskiego T.W.A. "Elita" ZHP Mosina.

Druhu Kaziu!

Odszedłeś za wcześnie, ale pozostaniesz w nas i naszych sercach. Dziękujemy, że byłeś z nami. Spoczywaj w spokoju. Czuwaj!!!

 

P.S.

Jako kolekcjoner, był wielkim orędownikiem powstania odznaki Naszego Kręgu, niestety nie doczekał . . (otrzymał ją pośmiertnie)

Dnia 1 lutego 2022 roku odszedł na wieczną wartę druh  podharcmistrz Ryszard Tomowiak.

Drużynowy 3 Drużyny Starszoharcerskiej, członek Komendy Ośrodka ZHP Mosina, , współorganizator i uczestnik wielu obozów, zimowisk w latach 60 i 70 - XX wieku, m.in. w Wójtowicach, Wisełce, Stołuniu, Szklarskiej Porębie. Uczestniczył w ważnych dla organizacji harcerskiej wydarzeniach, takich jak; wręczenie sztandaru Ośrodkowi ZHP Mosina w roku 1966, wręczenie sztandaru Hufcowi ZHP

Poznań Powiat w roku 1972 w trakcie Zlotu Harcerskiego w Mosinie. Jako instruktor uczestniczył w życiu mosińskich harcerzy biorąc udział w obchodach Jubileuszowych Związku Harcerstwa Polskiego w Mosinie.

Druhu Ryszardzie - nasze wspólne spotkania pozostaną w Pamięci przez długie lata. Czuwaj!

Dnia 24 września 2022 roku odszedł na wieczną wartę druh podharcmistrz Roman Dominiak. Instruktor Ośrodka ZHP Mosina, drużynowy 10 Drużyny Harcerskiej. Wieloletni członek Harcerskiej Orkiestry Dętej w Mosinie. Wspólnie z orkiestrą towarzyszył zuchom, harcerzom w codziennym życiu Szczepu, Ośrodka oraz w ważnych dla organizacji wydarzeniach harcerskich, np. wręczenie sztandaru Ośrodkowi ZHP Mosina w roku 1966. Uczestnik i współorganizator wielu obozów, zimowisk w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych XX wieku, m.in; w Pogorzelicy, Wójtowicach, Wisełce, Szklarskiej Porębie, Skokach, Smolarni, Mikorzynie. Jako były instruktor ZHP uczestniczył w życiu mosińskich harcerzy, biorąc udział w kolejnych obchodach Jubileuszowych Związku Harcerstwa Polskiego w Mosinie. Był obecny na uroczystym Apelu Harcerskim, w trakcie którego został odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona Twórcom Mosińskiemu Harcerstwa. Wśród twórców jest Druh Roman, gdyż pozostawił swój ślad w 100-letniej historii Mosińskiego Harcerstwa.

Druhu Romanie!

"... rozmowa trwa z nieobecnymi, bo w kręgu ognia jesteśmy z nimi..."

Czuwaj!